»Ti meni danes, jaz tebi jutri« je projekt društva Sobivanje. Projekt se posveča socialnim odnosom kot eni od nepogrešljivih elementov trajnostnega razvoja. Z izvajanjem projekta želimo razviti oziroma nadgraditi čut za pomen medsebojnih odnosov, odnosa do okolja in narave.

V projekt sta se vključili dve skupini, Zmajčki in Medvedki. Celo šolsko leto smo izvajali različne aktivnosti, projekt  pa smo v prvih dneh junija zaključili z zbiralno akcijo igrač za pediatrični oddelek Splošne bolnišnice Novo mesto.

Pri zbiranju igrač so se nam pridružili tudi otroci in starši ostalih starejših skupin našega vrtca. V treh dneh smo v kotičkih namenjenih za odlaganje igrač  zbrali res veliko igrač, novih ali dobro ohranjenih igrač, ki jih otroci ne potrebujejo več.

Mehke igrače bodo bolnim otrokom v tolažbo, sestavljanke, konstruktorji, družabne igre in druge igrače pa jim bodo krajšale in polepšale čas, ki ga morajo zaradi zdravstvenih težav preživeti v bolniški postelji.

Irena Andrić

Dostopnost