Otrokom Vrtca Gumbek se je v decembru dogajalo veliko lepega in čarobnega. Prav tako smo tudi v skupini Medvedki uživali v mesecu polnem  veselja, pestrih dejavnosti in pričakovanj. Po zgodbici Snežno drevo, kjer živali prinašajo medvedu različne okraske za njegovo drevo, je otroke vsakodnevno presenetil obisk ene od živali, ki nastopajo v zgodbi. V škatli presenečenja so tako medved, lisica, ptiček, veverica, ris in druge živali otrokom prinašale  okraske za njihovo drevo ter namig, kaj se bo ta dan dogajalo v vrtcu. Veliko smo plesali, se družili s starši na popoldanskih ustvarjalno-igralnih uricah, kjer smo izdelali okraske za novoletno smrečico in dekoracijo za igralnico, poslušali pravljico v pravljičnem kotičku, se družili s prijateljskimi skupinami, imeli kino, si ogledali predstavo, ki so jo za nas pripravili naši starši, pekli piškote, z Evo zaplesali na novoletnem plesu, uživali ob obisku Dedka Mraza, ki nam je prinesel veliko igrač, in si vsi skupaj ob koncu zaželeli srečno in zdravo novo leto.

Vsakodnevne dejavnosti, ki so potekale v vrtcu, so pripomogle k temu, da smo z otroki ustvarili posebna doživetja in prijetno vzdušje, dnevi pa so bili polni veselih in zanimivih dogodkov, ki so nam polepšali praznične dni.

Tatjana Malenšek, vzgojiteljica

Dostopnost