V marcu sta nas obiskali medicinski sestri iz Zdravstvenega doma Novo mesto in izvedli dve delavnici. Tema prve delavnice je bila Spoznajmo človeško telo. Z modelom človeškega telesa je medicinska sestra otrokom nazorno predstavila večje notranje organe. Plastične notranje organe (srce, pljuča, želodec, črevesje, jetra) so otroci lahko otipali in vstavljali na pravo mesto v modelu. Predstavila nam je tudi manjši model telesa iz kosti. Otrokom je bila tematika manj poznana, vendar so z zanimanjem prisluhnili.

Tema druge delavnice je bila Zdrava prehrana. Najprej smo se pogovarjali o pomenu gibanja za naše zdravje, nato pa o živilih, ki jih moramo zaužiti čim več in o živilih, ki naj bodo čim manjkrat na naših jedilnikih. Pogovor je potekal ob leseni »prehranski« piramidi s poličkami, na katere je polagala različne vrste živil. Tudi vsi otroci so dobili možnost da izberejo (plastično) živilo ter ga dodajo na maketo prehranske piramide.

Dostopnost