Koliko lepote je okoli nas, če le imamo oči, da jo vidimo in uho, da ji prisluhnemo. Zmajčki se velikokrat odpravimo v naravo in opazujemo dogajanje okoli nas. Tudi tokrat ni bilo nič drugače. Bil je lep jesenski dan, ko smo si na noge obuli škornje in se odpravili na sprehod v gozd. Opazovali smo prelepe odtenke pisanih listov, ki so se majali na vejah dreves. Hodili smo po gozdni potki, poslušali šelestenje listja pod našimi nogami in šumenje vetra visoko v krošjah mogočnih dreves. Listje nas je s svojim čarobnim zvokom tako pritegnilo, da so noge kar same začele skakati po jesenskem listju. Kmalu so otroci razigrano metali listje v zrak in se z njim navdušeno igrali. Pot v gozdu nas je vodila mimo različnih dreves. Potipali smo lubje in božali debla dreves. Na tleh smo opazili mah in ugotovili, da je lahko mehko in prijetno ležišče za živali. Gozd nam je ponudil veliko jesenskih plodov za raziskovanje in igro v igralnici. Nabrali smo različne vejice, orehove lupine, storže, pa seveda pisano jesensko listje. Iz gozda smo prinesli tudi dve majhni sadiki smrečic, ki smo ju posadili in bomo zanj skrbeli v igralnici. Ko bosta dovolj zrasli, ju bomo posadili nazaj v gozd. Žal pa smo med občudovanjem dreves, na tleh našli tudi smeti. Pobrali smo jih in odvrgli tja, kamor sodijo, v ustrezen zabojnik. Z otroci radi zahajamo v gozd, saj se v njem vsi skupaj sprostimo, zadihamo svež zrak in opazujemo spremembe, ki se dogajajo okoli nas v različnih letnih časih.

Dostopnost