V oktobru sva s Suzano otrokom z lutkami uprizorili zgodbo Razbita buča, ki nas je spodbudila h gibalnemu uprizarjanju gozdnih živali. Podali smo se na sprehod v gozd, kjer smo nabrali naravne materiale, ki smo jih uporabili za glasbeno spremljavo za živali iz pravljice. Uporabili smo lubje, storže, palice, kamenčke, orehe in žir, ki je bil polnilo za ropotuljo. O miški, veverici, žabici, lisici in zajčku smo se naučili pesmi ter jih spremljali z gozdnimi ritmičnimi instrumenti. S pomočjo knjig in slikovnega gradiva smo nadgrajevali spoznanja o gozdnih živalih in se naučili novo družabno igro – tombolo Gozdne živali.

Medtem smo se igrali tudi z bučami in bučkami, jih urejali glede na barvo, preštevali, ugotavljali velikostne odnose.

Pripravili smo še sceno, veliko bučo, in v vrtcu poiskali kostume za junake zgodbe. Pripravljeni smo bili za poizkus uprizoritve. Otroci so se preizkusili v obeh vlogah, v vlogi glasbenika in igralca. Najprej smo v svojo igralnico povabili prijateljsko skupino Polžki in jim zaigrali glasbeno pravljico. Aplavz po zaigrani predstavi je izvabil nasmeške na obraze otrok. Med šolskimi počitnicami smo predstavo uprizorili še za otroke starejših skupin.

Irena Andrić, vzgojiteljica