V torek, 9. 5. 2023, smo se skupini Zlate ribice in Delfini, polni pričakovanj, odpravili na zaključni izlet v Kekčevo deželo. V Kranjski Gori je po nas prišel »Bedanc bus«, ki nas je po skrivni poti odpeljal do Kekčeve dežele. Prijazni vodič nas je zabaval s pripovedovanjem smešnih prigod Kekca, Pehte in Bedanca ter nas popeljal novim dogodivščinam naproti. V Kekčevi deželi smo vsi skupaj zbrali pogum in odšli do Bedančeve koče. Medtem ko je Bedanec glasno smrčal, smo v njegovi koči rešili  zaprto Mojco. Z njo smo nadaljevali pot po Kekčevi deželi. Na poti smo si ogledali pasti, ki jih je Bedanec nastavil za živali. Srečali smo prestrašenega Brinclja, ki se je skrival pred Bedancem. Ponovno smo srečali Bedanca, ki smo ga pregnali z oponašanjem skovikanja sove. Ogledali smo si Brinjcljevo kočo, iz katere smo se spustili po toboganu. Mojca je samo otroke popeljala po skrivnem rovu do Kekčeve koče, strokovne delavke pa smo z Brincljem odšle po daljši poti. Ob prepevanju Kekčeve pesmi smo se s Kekcem sprehodili do tete Pehte, ki nam je pokazala svoj laboratorij za pripravljanje zdravilnih kapljic. Pogostila nas je s pecivom in zeliščnim čajem. Nasmejali smo se pogovoru Kekca in Pehte ter hudomušnim pesmicam, ki jih je Kekec prepeval teti Pehti. Vsi veseli in dobre volje smo zaključili ogled in se odpravili na kosilo k Lačnemu Kekcu. Po kosilu nas je čakala vožnja domov. Pravljično dopoldne v Kekčevi deželi nam bo vsem nam ostalo v lepem spominu.

Mateja Bevc, vzgojiteljica

Dostopnost