V sklopu raziskovanja občine Dolenjske Toplice smo se seznanili tudi z nekaterimi značilnostmi Dolenjske. Ob spoznavanju glasbe smo medse povabili babico in dedka enega izmed dečkov naše skupine, ki plešeta pri Folklornem društvu Podeželskih žena. Ob obisku sta nam predstavila narodno nošo. Skupaj smo zapeli in zaplesali pesem Abrahama ma ter Potujemo v Rakitnico, ki smo jo že dobro poznali. Babi in dedi sta nas seznanila z novo pesmijo Mat potico pečejo. Najprej smo se pogovorili o besedilu pesmi, nato pa pesem tudi zapeli. Kasneje smo skušali ob pesmi tudi zaplesati. Pesem in ples sta nam bila všeč, zato smo se jo kar hitro naučili. Ko smo se poslovili, smo se dogovorili, da bomo ples vadili, za obisk pa se jima najlepše zahvalili.

V začetku aprila smo na povabilo društva podeželskih žena Dolenjske Toplice nastopili na otvoritvi velikonočne razstave v avli KKC-ja. Nastopili smo s točko Mat potico pečejo. Po koncu nastopa so nas pogostili s palačinkami in sokom.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica

Dostopnost