Nekega dne nas je obiskal bolan plišasti medvedek, ki nam je pripovedoval pravljico Medo je bolan. V pravljici smo slišali, kako je zbolel, a so ga prijatelji s pomočjo različnih stvari pozdravili. Povprašal nas je, ali smo tudi mi že kdaj zboleli, ali smo že bili pri zdravniku, v bolnišnici … Spoznali smo tudi to, kaj je bolezen in katere bolezni poznamo ter kaj je poškodba. Nekateri otroci so tudi že razmišljali o tem, kaj lahko naredimo, da ne zbolimo. Ogledali smo si tudi zdravniški kovček in različne pripomočke v njem. V naslednjih dneh si je vsak izdelal svoj zdravniški kovček. Seznanili smo se tudi z deklamacijo Angina (Janez Bitenc), ogledali risanko Kaja pri zdravniku ter listali različne knjige na to temo. 

En dan pa smo našo igralnico spremenili v medvedjo bolnišnico. Vsak je od doma prinesel svojega plišastega medvedka. V igralnici smo vzgojiteljice pripravile čakalnico, laboratorij za odvzem krvi, prostor za povijanje poškodb, prostor za pregled vida, teže in višine … Spremenili smo se v zdravnike in uspešno pozdravili in oskrbeli bolne plišaste medvedke. Vsak medvedek je dobil tudi svoj zdravniški karton, kjer smo zapisali ime, težo, vid, temperaturo, poškodbo … Igra nam je bila zelo všeč, zato bomo v igralnici oblikovali kotiček, kjer bomo tudi v naslednjih dneh lahko nadaljevali s to igro.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica

Dostopnost