V mesecu aprilu smo Sončki izvajali dejavnosti z eko vsebino in ob dejavnostih na to temo obeležili tudi Simbiozo Giba. Za uvod v dejavnosti smo izbrali pravljice Preveč korenja, Škratje v sadovnjaku, Škratje na vrtu, Zelo lačna gosenica ter si ogledali posneto predstavo Mandi velikonočni zajček. Ob gledališču kamišibaju in slikovnem materialu smo se pogovarjali o prebujajoči naravi, rastlinah in sajenju. V igralnici smo posejali in uredil sončkov vrtiček. Iz posejane solate, kreše, špinače in mlade čebulice smo si naredili solato, ki je teknila tudi tistim otrokom, ki pri obroku odklanjajo zelenjavo. Rast rastlin smo tudi spremljali in jih likovno upodobili. S čebulnimi olupki smo pred velikonočnimi prazniki pobarvali jajca, na katere smo nalepili nalepke, ki so si jih izbrali otroci. Iz odpadne embalaže smo izdelali tudi zajčke, kamor smo shranili pirhe. Starši so skupaj z otroki obiskali izmenjevalnico rastlin, ki je potekala pred vhodom v Vrtec Gumbek. Obiskovalci izmenjevalnice rastlin so prinesli sadike, lončnice in različna semena in jih nato izmenjali z drugimi udeleženci. V mesecu aprilu smo izvedli tudi čistilno akcijo in očistili Sončkovo igrišče. V vrtec smo v ta namen povabili Eminega očita, ki je po poklicu vrtnar in nam je na prijeten in zanimiv način predstavil svoje delo. Skupaj z njim smo posadili okrasno drevo in polepšali igrišče s ptičjo hišico, ki ga sedaj še raje obiskujemo.

Silva Perko, vzgojiteljica

Dostopnost