V mesecu oktobru se je pri Sončkih dogajalo veliko različnih in zanimivih dejavnosti. Ob gledališču Kamišibaj in pravljici z naslovom Jaz in moj oči smo obeležili začetek TEDNA OTROKA, ki je potekal pod sloganom “Skup se mava dobr.” Izvedli smo dejavnost Mali umetniki – z odtiskovanjem dlani smo izdelovali pisane jesenske listke in naredili lepljenko v obliki želodov. Z našimi umetninami smo okrasili igralnico in garderobo. Ob slikovnem materialu smo poslušali pravljico Mala miška in veliko rdeče jabolko. Jabolka smo nabirali, raziskovali, okušali in jih pripravili za sušenje. Iz jabolk smo skuhali tudi kompot in čežano, s katero smo se posladkali pri kosilu. Z barvanjem in odtiskovanjem smo izdelali skupinsko sliko (Jablano), ki je krasila razstavo Topliškega jabolka. V mesecu oktobru smo imeli prav poseben obisk – obiskala nas je muca, kateri smo nadeli ime Mica. Povedala nam je pravljico o muci in se z nami tudi poigrala. Izvedli smo športno dopoldne, in sicer orientacijski pohod. Med potjo smo po navodilih škrata opravljali gibalne naloge. Cilj je bil pri skritem zakladu, katerega smo našli na Sončkovem igrišču. V naši bližnji okolici smo iskali tudi zaklade, ki nam jih ponuja narava, kot so listi, želodi, kostanji. Vse to smo prinesli v igralnico in uporabili pri vsakodnevni igri in ustvarjanju. Veliko časa smo namenili gibanju in bivanju na prostem. Vozili smo se s poganjalčki, izvedli vadbeno uro, hodili na daljše sprehode v okolico vrtca in se poigrali na igrišču. Finomotoriko prstov smo krepili z gnetenjem in oblikovanjem plastelina, prstnimi igrami in bibarijami.

 Silva Perko, vzgojiteljica