Pri Sončkih smo v mesecu marcu veliko ustvarjali, peli in plesali. Svoj besedni zaklad smo razvijali ob pravljicah Mamica kje si? in Jaz in moj oči. Pravljici smo poslušali ob gledališču Kamišibaj. Odšli smo tudi v krajevno knjižnico kjer smo spoznali knjižničarko Zvonko, listali knjige in si knjige izposodili za igralnico. Ogledali smo si posneto lutkovno predstavo, ki so jo zaigrale strokovne delavke vrtca z naslovom Zajček Jurček išče pomlad. Pravljica je bila odlična motivacija za izvedbo dejavnosti Mali umetniki. Z barvanjem, risanjem in lepljenjem smo izdelali dekoracijo, ki krasi našo igralnico. Preizkusili smo se tudi v novi tehniki ustvarjanja preko folije, ob kateri so otroci zelo uživali.  Svoje hitre prstke smo razgibali ob oblikovanju barvnega slanega testa in s sejanjem kreše. Iz kreše smo si že izdelali namaz in si popestrili malico, ki nam je zelo teknila. Za natečaj smo izdelali Zamaškonjama ter skupaj s starši pridno zbirali plastične pokrovčke. Vključili smo se tudi v projekt Spodbujamo prijateljstvo.  Za motivacijo in uvod v dejavnost smo poslušali pravljico Pod medvedovim dežnikom in tako spoznali kdo je pravi prijatelj. Po poslušanju pravljice smo se z otroki pogovarjali o tem kdo je naš prijatelj, zakaj je naš prijatelj, kaj se radi igramo z njim … Odgovore smo pridno beležili in jih zapisali na naš plakat, ki smo ga izdelali tako, da smo nanj nalepili sonce. Sonce smo izdelali iz odtisnjenih dlani, ki ponazarjajo naše prijateljske vezi. Izdelek  smo poimenovali Sončki se imamo radi.  Veliko časa smo namenili razgibavanju v igralnici, igri na igrišču in našim vsakodnevnim sprehodom, kjer smo opazovali naravo, poslušali ptičje petje in nabirali pomladne cvetlice.

Silva Perko, vzgojiteljica

Dostopnost