V novembru smo začeli s pogovorom, kaj žito sploh je. Kakšna žita poznamo. Pogledali smo si posnetek, kako žito zraste. Spoznali smo različna žita (ajda, pšenica, pira, koruza). Spoznavali smo, kako iz teh žit dobimo moko in kako. Zakaj ga uporabljamo. Naštevali smo, kaj vse lahko naredimo iz moke. Ogledali smo si klas pšenice. Učili smo se pesem Po koroškem po kranjskem in se naučili deklamacijo Miška vzela je s poličke (Anje Štefan). Poslušali smo različne pravljice Pekarna Mišmaš, Petelinček in miški … Risali smo po različnih mokah (pšenična, koruzna in polenta). Ogledali smo si video posnetek od žita do moke in ogled mlina. Z mlinčkom smo si zmleli in pogledali, kakšna moka pride iz različnih žit.

Naredili smo tudi preizkus: mehurčki v moki. Potrebovali smo moko, soda bikarbono ter kis. Otroci so moko in sodo stresli v posodo, nato pa smo počasi vlivali kis in čarovnija se je zgodila. Mehurčki za mehurčki…

Obiskala pa nas je tudi prava čarodejka Suzana, ki nam je pokazala nekaj svojih magičnih trikov.

Naučili smo se že nekaj ljudskih rajalnih iger, katere smo se radi igrali v igralnici, kot tudi zunaj, na prostem.

Nina Fifolt, vzgojiteljica

Dostopnost