Ob celoletnem projektu Tradicija skozi oči otroka smo ob raznih dneh spoznavali tradicionalne jedi ter njihove priprave.

Ob velikonočnem prazniku smo v skupino povabili članice Društva podeželskih žena, da nam pokažejo, kako se pripravi pletenica.

Najprej smo opazovali mojstrice pri pripravi testa. Otroci so bili željni pomagati. Ko je bilo testo pripravljeno, smo ga razdelili, da je vsak dobil svoj del.

Nastale so pletenice, ptički in zajčki. Otrokom je bila priprava in oblikovanje testa zanimivo zato so vsi aktivno sodelovali ter poslušali navodila. Na koncu so svoje izdelke še premazali z jajčkom.

Pečene so otroci odnesli domov in verjetno ste ob poskušanju ugotovili, da smo že zelo uspešni peki.

Nina Fifolt, vzgojiteljica