V petek, 5. 5. 2023, je bil v vrtcu Gumbek prav poseben dan. Otroke sta zjutraj v skupinah obiskali branjevki (upokojeni delavki Alma in Magda) in jih povabili na stojnico, kjer si lahko kupijo sadje in zelenjavo za gumbe. Da pa bi ju lažje našli, sta jim razdeli še zemljevide, kjer so bile s številkami označene postaje. Tako so se vsi oddelki odpravili na pot.

Na stojnicah pri branjevkah so kupili sadje in zelenjavo za gumbe, ki so bili lično narezani in zloženi na krožnikih. Nadaljevali so po poti mimo vrtca, kje so sestavljali velike in majhne škatle, da so nastale slike domačih živali, traktorja in likov iz zgodbe, Prodajamo za gumbe. Otroci so se preizkusili v metanju obročev na lesenega konja in lesene količke. Na košarkarskem igrišču jih je pričakal pravi velik traktor (pripeljal ga je gospod Šenica, dedek deklice, ki obiskuje naš vrtec): » Ta traktor je Landini, je srednje velik in je modre barve«, so ga prepoznali otroci. Traktor so si ogledali in se fotografirali ob njem. Pot jih je vodila do prijetne sence, kjer jih je v ogradi pričakal pravi zajec. Otroci so opazili, da ima zajec vodo za piti v posodici pa žito za jesti ter veliko trave, v katero se lahko skrije. Otroci so se preizkusili tudi v grabljenju sena in iskanju gumbov v njem. Ta dejavnost je bila otrokom zelo zanimiva. Na koncu pa smo se vse skupine zbrale na zelenici atletskega stadiona, kjer smo si postregli s kupljenim sadjem in zelenjavo. Med našim piknikom pa nas je presenetil čarovnik Ujtata (Urška s posestva Dobrodih), ki je prijezdil na pravem konju. Zasipal nas je z gumbi in nam povedal, da nas zopet obišče na Gumbariji, kjer bo s seboj pripeljal svojega konjička ponija.

Ko so se otroci vračali nazaj v vrtec, so komentirali, da se sedaj pa približuje Gumbarija.

Katja Šenica, vzgojiteljica

Dostopnost