V vrtcu Gumbek smo v mesecu maju obeležili Simbiozo Giba in v vrtec povabili babice in dedke. V tednu med 13. in 17. 5. 2024 smo vse skupine izvedle različne dejavnosti. Povabili smo jih na pohod, sprehod in skupno igro v igralnici. Pot nas je vodila po poti teka za zdravje, do parka, kmetije Pršina in jase. Ena izmed skupin je izvedla v gozdu igre brez meja. Opravili so različne naloge in se preizkusili v skakanju, delanju počepov, predklonu, kroženju z rokami in zadevanju tarče. Otroci, ki so stare starše povabili v svojo igralnico, so skupaj z njimi izdelovali krone in zapestnice in jim pokazali, kje se najraje igrajo. Otroci so skupaj s svojimi najdražjimi zapeli in zaplesali ob različnih pesmih: Kolesa na avtu se okrog vrte, Lisička je prav zvita zver, Metuljček cekinček … Stari starši so otroke naučili igro zemljo krast ter se z njimi igrali igre al je kaj trden most, gnilo jajce, petelinček in rinkce talat. V znak hvaležnosti in spomin na prijetno druženje so otroci starim staršem izročili priznanje za sodelovanje na dogodku v okviru Simbioze Giba. Za otroke, babice, dedke in strokovne delavke je bilo srečanje prav posebno in nepozabno. Tako otroci kot dedki in babice so bili zelo aktivni in so v srečanju uživali.

Silva Perko, vzgojiteljica

Dostopnost