V tednu kulture je v delfinovo igralnico prišel France Prešeren (ki ga je igrala Milena Roglič). France Prešeren je otrokom povedal zanimivosti o svojem življenju, nam pokazal sliko rojstne hiše, prebral svojo pesem ter nam pokazal, kako so v starih časih pisali. Otrokom je pokazal svoje pero in črnilo. Na koncu je otroke pogostil s suhimi figami. Skupaj smo poslušali slovensko himno, spoznali bonton poslušanja himne in jo skupaj zapeli. Nato so si otroci ogledali sliko Franceta Prešerna in ga po lastni predstavljivosti narisali z oglenimi barvicami. Vsak otrok je izdelal svojo zastavo.  Med tednom smo se pogovarjali o kulturi, kulturnem dnevu,  kulturnem vedenju in kulturnih ustanovah. Sprehodili smo se do kulturne ustanove v Dolenjskih Toplicah, do Kulturno kongresnega centra v Dolenjskih Toplicah. Ga. Polona Vrtar nam je povedala veliko zanimivosti ter nam pokazala pomembne prostore kulturne ustanove. Ogledali smo si tudi razstavo slik. Med tednom smo spoznali značilnosti knjige. Prebrali smo knjigo Čarobni sneženi mož (Catherine Walters). Nato smo poustvarjali in na to temo naredili lastno knjigo s svojimi ilustracijami  ter dodali zapis zgodbe.

Zapisala vzgojiteljica Mateja Bevc