Veseli december v našem vrtcu je bil resnično čaroben čas, poln ustvarjalnosti, pričakovanj in veselja. Otroci so skupaj s strokovnimi delavci sodelovali v različnih dejavnostih, ki so oživele naše prostore in prinesle praznično vzdušje.

Najprej nas je obiskal božični palček, ki je otrokom v igralnico prinesel adventni koledar dogodkov, ki so se odvijali tekom meseca decembra. Začeli smo z ustvarjanjem iz naravnih materialov. Poseben poudarek smo namenili okraševanju hodnikov vrtca in novoletni smrečici. Otroci so z navdušenjem pristopili k ustvarjanju okraskov, ki so nato krasili naše prostore.

Tej ustvarjalni energiji smo sledili z odkrivanjem dobrih mož Miklavža, Božička in Dedka Mraza. Skozi različne dejavnosti smo spoznavali zgodbe in tradicije, povezane s temi prazničnimi liki. Miklavž nas je obdaril s presenečenjem, skritim v prav posebnem peharju, Božiček je prinesel veliko vrečo/škatlo daril pod smrečico, Dedek Mraz pa nam je s svojim virtualnim pozdravom polepšal dan.

Praznično vzdušje smo še nadgradili z druženjem prijateljskih skupin, božičnim kinom in pisanjem pisma Božičku. Otroci so uživali v vsakem trenutku, preživetem v družbi prijateljev in strokovnih delavcev. Prispevek k prazničnemu vzdušju je dodal tudi vonj sveže pečenih piškotov, ki so nam jih pomagale pripraviti gospe Društva podeželskih žena Dolenjske Toplice.

Posebno presenečenje je bila tudi predstava staršev, ki so se izkazali s svojim pristopom in ustvarjalnostjo. Starši so pripravili čudovito predstavo z naslovom »O zajčku, zvezdicah in novoletni jelki«, ki je otroke popeljala v čarobni svet prazničnih zgodb in junakov.

Zahvaljujemo se vsem, ki ste prispevali k temu čarobnemu vzdušju, ter vam želimo vse najboljše v prihajajočem letu!

Urška Zupančič, vzgojiteljica