V mesecu januarju smo se pogovarjali o zimi, zimskih dejavnostih in snegu. Ker zunaj ni in ni bilo snega, smo v igralnici pripravili dejavnosti, da smo razveselili otroke.

Spoznavali smo zimske športe in jih poskušali uprizoriti v igralnici ali hodniku. Kepali smo se s kepami iz papirja. Smučali s smučkami brez snega. Razgibavali smo se s sneženimi kepami. Naučili smo se plesa Snežak in Mi delamo snežaka.

Pripravili smo si tudi umetni sneg iz balzama za lase, sode bikarbone ter soli. Otroci so sami merili sestavine ter mešali in na koncu tudi uživali v izdelovanju kep ter rokovanju z umetnim snegom.

Tako smo si želeli, da nas je sneg le malo razveselil. Z velikim veseljem so se otroci oblačili v večslojna oblačila, le zato, da so lahko uživali na snegu.

Nina Fifolt, vzgojiteljica