Kaj hitro sva z Ireno ugotovili, da se otroci v Zmajčkovi skupini zelo radi gibajo. Potrudili sva se, da smo skoraj vsak dan odšli ven, na svež zrak, kjer smo se gibali in igrali.

V igralnici pa sva otrokom ponudili različne oblike gibanja. Kar nekajkrat na teden smo se razgibali z različnimi pripomočki ali pa tudi brez.

Otroci so zelo uživali ob telovadbi z Juvijem ali kadar smo lahko odšli v telovadnico. V telovadnici smo izkoristili prostor in uporabili veliko različnih telovadnih pripomočkov.

Opravili smo kar nekaj pohodov v različne smeri in v različnih letnih časih.

Pridružili pa smo se vsem organiziranim športnim dnevom na ravni celega vrtca. Tako smo se gibali ob svetovnem dnevu zdravja, ob svetovnem dnevu gibanja, slovenskem dnevu športa, v tednu mobilnosti in ob dnevu strpnosti.

Nina Fifolt, vzgojiteljica