V skupini smo v mesecu aprilu izvajali raznolike dejavnosti, pri čemer smo poseben poudarek namenili gradnji hišk iz različnih materialov. Poleg tega smo se pogosto igrali z ročnimi in ploskimi lutkami v igralni hišici. Tekom meseca smo skrbeli in opazovali razvoj paglavcev, ki smo jih namestili v prozorno posodo. V jutranjih krogih smo prepevali pesmice in animirali lutke. Naučili smo se ples in pesem “Oj žabica”. Igrali smo na orffova glasbila. Strokovni delavki sva izdelali nekaj didaktičnih iger, kjer smo se ob njih naučili poimenovati imena za glasbila. Vsakodnevno smo izvajali gibalne dejavnosti, kot so ples, sprehodi, gibalni poligon, igre z žogo… Skozi mesec smo se zabavali in uživali v ustvarjalnem okolju, ki je spodbujalo otrokov razvoj in ustvarjalnost.

Zapisala vzgojiteljica Mateja Bevc

Dostopnost