ZGODILO SE JE

Eko vrtec

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

Zdravje v vrtcu

Zmajčki smo skuhali jabolčno čežano

V mesecu septembru smo Zmajčki v sklopu prednostne naloge – doživljanja jeseni, v povezavi s projektom zdravje v vrtcu ter v povezavi z razstavo topliško jabolko, skuhali čežano. To sta predlagala deček in deklica, ki sta doma poiskala in zapisala recept ter ga prinesla v vrtec. Po  dveh receptih smo si pripravili sestavine in potrebščine. Ogledali smo si jabolko, poimenovali njegove dele in ugotovili, da ima zgoraj pecelj, spodaj muho, v sredini pa peške, iz katerih  lahko zraste nova jablana. Jabolka smo tudi poskusili. Ugotovili smo, da so sladka in da vsebujejo vitamine, zaradi katerih smo zdravi. Vsak otrok je v lonec dal na koščke narezana jabolka. Dodali smo vanilij sladkor, cimet in limonin sok. Dolili smo vodo, pokrili s pokrovko in postavili na kuhalnik, kjer je voda zavrela. Ko so bila  jabolka kuhana, smo s paličnim mešalnikom jabolka pretlačili. Ohlajeno jabolčno čežano smo kot sladico s sladko smetano pojedli pri kosilu. Bila je zelo dobra.

Zmajčki smo skuhali jabolčno čežano

V mesecu septembru smo Zmajčki v sklopu prednostne naloge - doživljanja jeseni, v povezavi s projektom zdravje v vrtcu ter v povezavi z razstavo topliško jabolko, skuhali čežano. To sta predlagala...

Varno in spodbudno učno okolje

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.