Znano je, da je naravno okolje idealno za igro in učenje predšolskih otrok. Zato smo se otroci in vzgojiteljice iz oddelka Delfini odločili, da tudi staršem pokažemo, kako potekajo naši dnevi v gozdu.

Pripravili smo različne delavnice, ki so ponudile možnost za raziskovanje in igro. Z veseljem so raziskovali s pomočjo lup iz naravoslovnega zaboja, v katerem so bile različne raziskovalne naloge. Med drugim tudi izgradnja bivališč za gozdne živali. Nastalo je kar nekaj bivališč, za katere so porabili veliko ustvarjalnosti. Likovna dejavnost je najbolj pritegnila otroke. Staršem in otrokom smo ponudili barve in risalne liste. Sami pa so morali poiskati »čopiče« v gozdu. Bili so zelo izvirni in so slikali z vejami, palicami, storži, listi… Nastala so prava umetniška dela, ki smo jih na razstavili kar v gozdu.

Preživeli smo prijetno in sproščeno popoldne, in upamo, da ga še kdaj ponovimo.

Avtorica: Maja Rozman

Dostopnost