15. aprila smo se vse skupine vrtca podale na Eko pohod. Na košarkarskem igrišču smo prevzeli štafeto z motivom medvedka. Pot nas je vodila preko parka do centra Toplic, kjer smo bili v hotelu Balnea dogovorjeni za vožnjo z dvigalom, saj smo pred dnevi ugotovili, da se nekateri otroci še niso peljali z njim. V hoteli smo se srečali z uslužbenci na recepciji, portirjem in počakali gospoda, ki nam je pomagal uresničil željo, da se popeljemo z dvigalom. Otroci so bili nad novoizkušnjo in lepo urejenim hotelom navdušeni. Z zgornjega nadstropja hotela smo lahko z višine opazovali okolico. Po vožnji z dvigalom smo prehodili še del stopnišča hotela.

Pohod smo nadaljevali na Cviblje, kjer smo z vzpetine opazovali znane in zanimive stavbe v Toplicah. Vračali smo se mimo nekdanje tovarne Bor proti vrtcu. Na poti smo naredili postanek, da smo se odžejali in še enega, da smo pomalicali. Vsi otroci so del poti nosili našo štafeto in bili so vztrajni pri hoji. Videli smo veliko zanimivosti in preživeli lepo dopoldne na prostem. Prehodili smo skoraj 6 kilometrov in vsi skupaj naredili okoli 160.000 korakov. 

Dostopnost