Folklora s svojimi dejavnostmi, kot sta ljudsko petje in ples, ohranja slovensko ljudsko izročilo. Tako se tudi otroci iz našega vrtca v okviru projekta Tradicija skozi oči otroka seznanjajo s pomenom ohranjana ljudskega izročila. 

Otroci iz oddelka Delfini smo nastopili na dogodku Razstava velikonočnih jedi, ki je potekala ob 20. letnici DPŽ Dolenjske Toplice. Pripravili smo kratek program z naslovom »Potičko pečemo«. Zaplesali in zapeli smo ljudsko pesem »Deklica, podaj roko«. Ob deklamaciji Miška vzela je s poličke, avtorice Anje Štefan, smo predstavili sestavine, ki jih potrebujemo za peko potice. Nastop smo zaključili s plesom in petjem  »Mat potico pečejo«  ob spremljavi harmonike.  Za spremljavo na harmoniki se iskreno zahvaljujemo očetu naše deklice, gospodu Urbanu Vinšku.

Otroci so tako skozi igro spoznali našo kulturno dediščino, ki je bogatila ljudi in jih družila. Za suveren in odlično izpeljan nastop čestitamo otrokom, obenem pa gre zahvala staršem za sodelovanje.

Dostopnost