V petek, 13. 10. 2023, smo z ustvarjalkami Društva upokojencev Dolenjske Toplice ličkali koruzo. Pod nadstreškom pri hokejskem igrišču so nas ustvarjalke pričakale s pesmijo in otroci so jim z radovednostjo prisluhnili. Ustvarjalke  so ob petju ljudske pesmi ličkale koruzo in otroke povabile k delu. Povedale so jim, da je bilo ličkanje koruze nekoč eno najpomembnejših jesenskih opravil, danes pa ga ohranjajo samo kot običaj obujanja tradicije.

V tem lepem običaju smo se preizkusili tudi mi. Otroci so z veliko motivacije in interesa koruzo ličkali, nato pa se preizkusili še v luščenju. Pri delu smo bili zelo uspešni in za nagrado med ličkanjem našli majhno čokoladno presenečenje. Po končanem delu smo skupaj ugotovili, za kaj vse lahko koruzo uporabimo in se ustvarjalkam zahvalili za prikaz ličkanja koruze.

V prihodnje si želimo še več takšnega sodelovanja, saj so bili otroci aktivni ves čas dejavnosti in so v njej neizmerno uživali.

Tatjana Malenšek, vzgojiteljica

Dostopnost