V sredo, 11. 10. 2023, smo v Vrtcu Gumbek izvedli Male umetnike. Obiskala nas je Gospa Jesen, ki je otroke z umirjeno instrumentalno glasbo ter čopičem popeljala v raziskovanje jeseni. Otroci so jo očarani opazovali in spremljali vse njene elegantne gibe s čopičem, s katerim jim je na list narisala jesensko drevo. Po njenem odhodu so se otroci pogovarjali o značilnostih letnega časa ter drevo okrasili. Sledilo je druženje med skupinami in ustvarjanje.

Otroci 1. starostnega obdobja so se družili v igralnicah ter skupaj ustvarjali s prstnimi barvami ter se igrali z naravnim materialom. Naslednje dni so ustvarjali tudi na temo Topliškega jabolka ter tako iz jesenskih listov ustvarili jabolka v različnih likovnih tehnikah.

Otroci 2. starostnega obdobja so ustvarjanje izvedli na hodniku in v igralnicah. Skupaj so se podružili in ustvarjali izdelke iz volne na temo Topliškega jabolka ter za okrasitev garderobe.

S tem obiskom nas je Gospa Jesen spomnila, da k nam prihajajo hladnejši dnevi ter da bo kmalu v naš kraj prišla zima.

Urška Zupančič, vzgojiteljica

Dostopnost