V mesecu januarju smo pri Metuljčkih izvajali dejavnosti povezane s prednostno nalogo skupine, zdravjem v vrtcu in Simbiozo Giba. Pravljica z naslovom Kako so prihajale živali k babici Zimi po toplo obleko nas je spomnila, da moramo poskrbeti za lačne ptičke. Trosili smo jim hrano v ptičjo hišico, ki jo imamo na terasi. Ptičke smo opazovali na sprehodih v okolici vrtca, igrišču in v bližnjem gozdu. Ker pa nas je letošnja zima razveselila s snegom, smo izvedli športno dopoldne na snegu in dejavnost mali umetniki. Poleg vsega smo se najbolj razveselili treh novih prijateljev, ki so se v začetku meseca začeli obiskovati našo skupino. Praznovali smo tudi dva rojstna dneva. Slavljenca sta upihnila prvo svečko na rojstnodnevni torti. Tudi v zimskem času smo veliko časa namenili vsakodnevnemu razgibavanju v igralnici, igri z žogami, vožnji s poganjalčki in plesu. Predvsem pa smo veliko časa preživeli na naših sprehodih in igri na terasi, kjer smo opazovali naravo, se razgibali in sprostili.

Silva Perko, vzgojiteljica

Dostopnost