»Pri nas pa hiško zidamo, od jutra do večera.«

V mesecu aprilu smo skozi pravljično zgodbo Volk in trije prašički spoznali, da je gradnja hiše lahko zelo zanimiva. Navdihnjeni s prigodo treh prašičkov, smo odkrili, da lahko hišo zgradimo iz različnih materialov, pri čemer pa je najbolj trdna iz opeke. Tako smo naredili svojo in iz nje naš tobogan spremenili v hišo. Ustvarili smo prostor za igro in druženje, kjer so otroci lahko raziskovali in se igrali.

Gradnja hiše pa ni bila omejena le na opeko. Otroci so odkrili, da lahko svoje hišice ustvarijo tudi iz različnih kock in likov. Vsaka hiška je bila unikatna, saj so otroci uporabili svoje ideje in domišljijo.

Poleg gradnje smo se naučili tudi pesmico ‘Mi pa hiško zidamo’, ki smo se jo naučili tudi zaplesali.

Urška Zupančič, vzgojiteljica

Dostopnost