V novembru smo dejavnosti posvetili temi Od pšenice do potice. Otrokom sva strokovni delavki pripravili raznovrstne dejavnosti. Najprej smo odšli do kmetije Pršina, kjer smo dobili pšenico. Pšenico smo si najprej ogledali, jo potipali in se z njo poigrali. Dali smo jo v večjo plastično posodo ter dodali nekaj posodic, žličk, traktorjev … Otroci so se z njo radi igrali. V drugo posodo sva otrokom dali zdrob,. Otroci so s svojimi prstki risali po zdrobu, ga presipavali, dajali iz enega lončka v drugega … Na spletu smo si ogledali, kako iz pšenice dobimo moko in nato kruh. V skupini smo tudi sami z mlinčkom zmleli pšenico in naredili moko s katero smo se poigrali. Iz pšenico smo naredili ropotulje. V lončka smo posadili pšenico in spremljali njeno rast. Ogledali smo si, kako se naredi kruh, žemljice in pri tem pomagali. Dejavnost smo izpeljali pri Mariji Bevc, ki je članice v Društvu podeželskih žena. Vsak otrok je dobil žemljico za domov. V skupini smo plesali na različne glasbe na dano temo (Miška Maška: Romana Kranjčan, Mačka miško, miš pšenico: Mladinski pevski zbor, Slovenski kruh: Štajerskih 7, Moj domači kruh: Ansambel Andreja Bajuka …). Iz moke, soli in vode smo naredili slano testo. Otroci so testo najprej gnetli in ga poljubno oblikovali, nato so slano testo valjali in v njega odtiskovali modelčke različnih oblik. Na koncu so iz slanega testa naredili ježka. V tem mesecu sta se skupini pridružila dva novinčka, ki sta se v skupino lepo vključila.

Zapisala Mateja Bevc

Dostopnost