Otroci iz oddelkov Delfini in Zlate ribice smo se odpravili na dolgo vožnjo z avtobusom v Kekčevo deželo. V čudovitem objemu gora je skriti kotiček, kjer živijo Kekec, Mojca, teta Pehta, Brincelj in Bedanec.
Komaj smo že čakali, da prispemo in da se bo naša dogodivščina začela. Na poti nas je spremljal dež, vendar smo ga pregnali in pričakalo nas je suho vreme. V Kekčevo deželo nas je odpeljal prav poseben avtobus. Med potjo smo že lahko videli pasti, ki jih je postavil Bedanec. Najprej smo zaslišali klice iz Bedančeve koče. Zbrali smo ves svoj pogum in rešili Mojco. Mojca in Kekec sta nas odpeljala k Brinclju, kjer nas je našel Bedanec. Malo smo se ga prestrašili, vendar ne preveč, ker smo ga pregnali s skovikanjem sove. Skupaj smo se skozi skrivni rov odpravili k teti Pehti, ki nam je pokazala svoj zeliščni laboratorij. Pili smo čaj iz njenih zelišč in se posladkali s pecivom. Za konec smo zapeli še Kekčevo pesem. Mojci smo pomahali in se odpravili na okusno kosilo.
Prijetno utrujeni in polni novih doživetij smo se vrnili v naš vrtec.

Dostopnost