Jesen je prišla in v mesecu oktobru smo se pogovarjali, prepevali in ustvarjali na temo jesen. Naš vrtec že nekaj let sodeluje pri prireditvi Topliškega jabolka z raznimi ustvarjalnimi izdelki.

Poleg tega, da smo izdelovali z različnimi tehnikami jabolka, smo v skupino povabili babico Fani, naše deklice Lucije Š., ki sicer že nekaj let sodeluje v tekmovanju v peki štrudlja. Babica nam je zelo doživeto pokazala in ”izdala” recept ter potek priprave in izdelave štrudlja. Otroci so presenečeno gledali, kako se je testo pri vleki večalo in večalo. Otroci so babico z zanimanjem opazovali pri delu in z veliko vnemo priskočili na pomoč pri dodajanju jabolk na testo. Ko je bil končan, zavit in pripravljen na pekaču, smo vsi komaj čakali, da ga poskusimo.

Upam, da so vam otroci pustili kakšen grižljaj za pokušino, saj je bil štrudelj babice Fani tako dober, da bi ji jaz podelila kar dve zlati medalji, ne samo eno.

Nina Fifolt, vzgojiteljica

Dostopnost