V ponedeljek, 4. 12. 2023, nas je obiskala gospa Berta. Gospa Berta je aktivna članica Podeželskih žena Dolenjske Toplice in vešča priprave raznih dobrot. Ta dan smo se dogovorili, da bomo skupaj pripravili slastne piškote, ki jih bomo prodajali na prednovoletnem bazarju. Pogledali smo si sestavine in pripomočke, ki jih potrebujemo za pripravo piškotov. Skupaj smo zamesili testo. Vsak otrok se je preizkusil v valjanju testa. Testo smo izrezali z različnimi modelčki (smreke, srčki, krogi, snežaki, božički in zvezde). Otroci so bili zelo aktivni in radi so sodelovali. Piškote so nam spekli prijazni kuharji v šolski kuhinji. Okrogle piškote smo tudi okrasili s čokolado in čokoladnimi bomboni. Nekaj piškotov smo zapakirali v vrečke za prodajo, kar nekaj piškotov pa je ostalo za slastno sladkanje v igralnici. Otroci so povedali, da so zelo dobri.

Katja Šenica, vzgojiteljica

Dostopnost