» V našem gozdu, tam za skalo polžek mlad živi.«

V mesec september smo zakorakali z veliko dobre volje, zanimanja in že znanih obrazov. Pridružil se nam je še en deček in tako smo postali skupina Polžki. Prve dni smo spoznavali nove prostore, hodnik in umivalnico. V igralnici se nam je pridružil tudi prav poseben član, polžek. Otroci so ga z zanimanjem spoznavali, ga božali, skrbeli zanj, najpogumnejši pa so ga prijeli tudi v roko. Ročna lutka polžek nas je spremljala v jutranjem krogu in nas naučila Pesmico o polžku. V tem mesecu smo izvedli tudi teden mobilnosti. Otroci so spoznavali, katera prometna sredstva poznamo, kako se oglašajo in kje se vozijo. V petek, 22. 9. 2023, smo izvedli dan brez avtomobila. Otroci so se lahko preizkusili v vožnji s poganjalčki na poligonu pred vrtcem ter si ogledali Bibliobus. Toplo in sončno vreme nas je kar samo vabilo ven, zato smo veliko časa preživeli tudi zunaj. Izvedli smo pohod za Mali sonček, se igrali na hokejskem igrišču in hodili na sprehode z bibo.

Urška Zupančič, vzgojiteljica

Dostopnost