Teden mobilnosti smo pričeli z zgodbo Beli zajček, ki smo jo poslušali ob animaciji igrač. Pogovarjali smo se tudi o onesnaževanju zraka z vozili in se dogovorili, da bomo skušali ta teden v vrtec prihajati peš oz. vsaj iz bolj oddaljenega parkirišča. Pogovarjali smo se tudi o prometni varnosti – varni hoji po pločniku in pravilnem prečkanju ceste. Preko simbolne igre v igralnici smo spoznali, kako pravilno prečkamo cesto na prehodu za pešce, sprehodili pa smo se tudi do semaforiziranega križišča.

Ugibali smo uganke na temo prometa, plesali ob pesmi Avtobus (Ribič Pepe) ter likovno ustvarjali, na opazovalnem sprehodu pa smo spoznavali tudi pomen nekaterih prometnih znakov. Aktivno smo sodelovali tudi pri aktivnosti v sklopu dneva brez avtomobila, najbolj smo se razveselili prometnega poligona in vožnje s poganjalčki oz. nekateri s kolesi. Všeč pa nam je bilo tudi risanje vozil s kredami in različne igre za razvijanje ravnotežja.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica