Letošnja osrednja tema projekta je bila >>Zajtrk z mlekom – Super dan!<<. Tej temi smo posvetili ves mesec november. Na dan tradicionalnega slovenskega zajtrka, ki je bil letos v petek, 18. 11. 2022 pa smo otrokom pričarale poseben dan na različne načine. V jedilnico so priletele ”čebele”, ki so otroke pozdravile in jih spodbudile k zajtrku. Najmlajši smo ob pesmi Čebelar in drugih pesmi, čebeljih pogrinjkih, združeni za eno mizo pojedli kruh in maslo ter med. Popili smo skodelico mleka ter se posladkali z medenim pecivom. Za kanček vitamina smo dodali še rezine jabolka.

Čez dan so potekale različne dejavnosti na temo čebel in letos tudi mleka. Ustvarjali smo, peli, plesali, spoznavali živali. V šoli je potekala razstava o čebelah, ki so si jo nekateri otroci ogledali. Ogledali smo si informativne videe, poslušali zgodbe, kot so Čebelnjaček, Kravica Berta in druge.

V spodnji fotogaleriji je nekaj utrinkov.

Nina Fifolt, vzgojiteljica

Dostopnost