Pri Metuljčkih smo v mesecu decembru doživeli veliko prijetnih, zanimivih in zabavnih dejavnosti. Praznično vzdušje smo si pričarali s krašenjem jelke in igralnice. V začetku decembra smo v lončke posejali božično žito. Pridno smo ga zalivali, opazovali in kmalu opazili, da iz semena rastejo mlade rastlinice. Proti koncu decembra je žito zelo lepo zrastlo.  Z njim smo si okrasili praznično pogrnjene mize. Cel mesec smo veliko ustvarjali, se družili, igrali in plesali. Razveselili smo se tudi igrač, ki nam jih je Božiček prinesel pod jelko. Prepustili smo se prazničnemu vzdušju ob gledanju prazničnega kina. V skupini nas je obiskala Ajdina babica, s katero smo si ogledovali knjige s praznično vsebino. Veseli december smo zaključili s praznično zabavo ob gostiji in plesu skupaj z otroki iz Polžkove, Muckove in Sončkove igralnice.

Silva Perko, vzgojiteljica 

Dostopnost