V veselem decembru smo pri Sončkih veliko peli, poslušali glasbo in rajali. Odhajali smo na sprehode in opazovali bližnjo okolico. Vsakodnevno smo si ogledali novoletni koledar, ki nam ga je v skupino prinesel škratek. Spoznavali smo dobre može in prepevali pesmice o njih. Posadili smo pšenico, jo zalivali in obrezovali. Spekli smo piškote in jih z veseljem poizkusili. Izdelovali smo novoletno dekoracijo za smrekico, igralnico in prostore TIC-a. Družili in igrali smo se s prijateljsko skupino Zlate ribice. Dvakrat smo odšli na sprehod do vrtca Gumbek, kjer smo si ogledali predstavo staršev in rajali ob lučkah. V skupini smo izvedli dejavnost Babica pripoveduje, kjer smo poslušali pravljico o miški ter si ogledali knjige z novoletno tematiko. Gostili smo tudi Timijevega očija, ki nam je na harmoniko zaigral nekaj pesmic, mi pa smo ob glasbi zarajali. V popoldanskem času smo priredili Druženje družin, kjer smo si ob manjši gostiji ogledali video posnetke in slike preteklih dejavnosti v skupini. Sledil je še ples ob glasbi.

Zapisala Mateja Bevc

Dostopnost