Ob temah o planetu  Zemlja, Luni, osončju in poletih v vesolje smo usvojili veliko novih pojmov. Veliko informacij smo dobili iz krajših poučnih videov, naravoslovni kotiček smo opremili z otroškimi enciklopedijami o vesolju in izdelanimi ponazorili in eksperimenti. Izvedli smo eksperimenta Izbruh vulkana, Kraterji na luni, in naredili prikaz za Dan/noč ter prikaz luninih men. Naučili smo se pesem o planetih in popevko Zemlja pleše, ki so jo otroci ob slikopisu hitro usvojili. Prvič smo poustvarjali umetniško sliko, izbrali smo Zvezdno nebo Vincenta van Gogha. Otroci so risali s svetlimi barvami na temno podlago. Ob poslušanju instrumentalne glasbe pa so otroci barvali ozadje za veliko stensko sliko našega osončja. Iz obarvanega slanega testa  pa je vsak otrok izdelal plasti planeta Zemlje. Izvedli smo gibalni astronavtski trening, ter izdelovali modele raket na slamici in na gumico. Uredili smo kotička za igro vlog na temo poleta v vesolje, Raketa in Nadzorna soba, ki se ju otroci ne naveličajo.

Dostopnost