»Pokažite nožice, pokažite roke, poglejte kak pridne peričice smo me.«

Mesec oktober smo posvetili spoznavanju starih običajev, predmetov in ljudskih pesmi. Poslušali smo koroško pripovedko Hvaležni medved, ki nam je predstavila star predmet – zibko. V njej je medved prinesel likovni material, da so otroci lahko ustvarjali ter se kasneje z njo igrali z dojenčki.

V sodelovanju s sosednjo skupino Mucki, smo se naučili ljudskega plesa Peričice. Spoznali smo njihovo delo in staro orodje za pranje perila »ribežen«. Tako so otroci na izdelanem orodju prali perilo, ga obesili na vrvico s ščipalkami, polikali in tudi zložili, da so dojenčki ves čas imeli čista oblačila. Otroci so pri tem starem ljudskem opravilu zelo uživali.

Veliko časa smo se gibali tudi v naravi in si ogledovali spremembe. Na naših dnevnih sprehodih smo v okolici vrtca nabrali naravni material in ga prinesli v igralnico. Tam sva vzgojiteljici otrokom pripravili naravoslovni kotiček Mali raziskovalci. Otroci so imeli na razpolago različne naravoslovne pripomočke, s katerimi so lahko raziskovali.

Urška Zupančič, vzgojiteljica