ZGODILO SE JE

Simbioza Giba v Vrtcu Gumbek

Simbioza Giba je največja vseslovenska akcija, ki združuje idejo medgeneracijskega sodelovanja, prostovoljstva in gibanja z  namenom, da si med seboj izmenjujemo svoje izkušnje in energijo na najbolj zdrav možen način. Osnovno izhodišče projekta je ponuditi primerno telesno vadbo oziroma različne gibalne aktivnosti za vse generacije. V Vrtcu Gumbek poteka projekt Simbioza Giba tekom celega šolskega leta. Pri tem podpiramo vse oblike gibalne kulture, rekreacije in športa (splošno vadbo, šport, ples, igre z žogo, dvoranski šport). Več takih dejavnosti smo izvedli v mesecu septembru v povezavi z Evropskim tednom mobilnosti-dnevom brez avtomobila, Dnevom slovenskega športa in Športnim dopoldnevom. V mesecu oktobru smo Simbiozo Giba obeležili v okviru presenečenja v povezavi z bralno značko. K sodelovanju smo povabili upokojeno vzgojiteljico Darjo. Otroci so njenemu pripovedovanju pravljice z zanimanjem prisluhnili.

V mesecu decembru, ki je že tako namenjen druženju in povezovanju, se je izvedlo veliko dejavnosti v povezavi s Simbiozo Giba. Na ravni vrtca in šole smo izvedli Bazar, ki je bil s strani staršev zelo dobro obiskan. Dejavnost ustvarjalno-igralne urice »Mali umetniki« smo na ravni skupin izvedli v popoldanskem času v sodelovanju s starši. Pravljično dopoldne nam je pričarala in popestrila upokojena vzgojiteljica Milena. Starši so nam v predprazničnem času pripravili tudi predstavo z naslovom Škratova hiša. Tekom meseca smo se družili med prijateljskimi skupinami, pred občino Dolenjske Toplice so starejše skupine okrasile novoletno smrečico. Za naše najdražje smo izdelali voščilnice, ena izmed skupin je staršem podarila posejano božično žito. Za silvestrsko zabavo smo pekli piškote, se skupaj zabavali in si preko Zoom-a zaželeli srečno novo leto.

V prihajajočih mesecih  bomo izvedli še več takih dejavnosti, ki se bodo prepletale s sodelovanjem in sožitjem med otroci in odraslimi.   Saj je že davno odkrita skrivnost, da prav vsebinska komponenta gibanja primerno nagrajuje starejše z avtonomno in radoživo starostjo. Pozitivno razmišljanje in kakovosten življenjski slog pa zgledno vplivata tudi na mlajše generacije.

Silva Perko, vzgojiteljica

Simbioza Giba v Vrtcu Gumbek

Simbioza Giba je največja vseslovenska akcija, ki združuje idejo medgeneracijskega sodelovanja, prostovoljstva in gibanja z  namenom, da si med seboj izmenjujemo svoje izkušnje in energijo na...

Čarobni december v Vrtcu Gumbek

Otrokom Vrtca Gumbek se je v decembru dogajalo veliko lepega in čarobnega. Mesec je bil poln veselja, pestrih dejavnosti in pričakovanj. Vsakodnevne dejavnosti, ki so potekale v vrtcu, so pripomogle...

Škratova hišica – predstava staršev za otroke

Po dveh letih premora zaradi epidemije covid-19, se je osem staršev otrok vrtca Gumbek ponovno zbralo in za otroke vrtca pripravilo zanimivo gledališko predstavo o škratu, ki ni imel svoje hišice in...

Prednovoletni bazar

V četrtek, 1. 12. 2022, smo v sodelovanju s šolo izpeljali Prednovoletni bazar. Šolarji so svoje izdelke prodajali v šolski telovadnici, vrtec pa je okrasil prostor in pripravil prodajne stojnice v...

Mlečna kraljica na obisku v vrtcu Gumbek

Otroci v našem vrtcu so se v mesecu novembru pogovarjali o življenju in delu na kmetiji, podrobneje pa so spoznavali krave in mleko, ki je bil v letošnjem letu osrednja tema Tradicionalnega...

Teden otroka

Letošnja tema Tedna otroka je bila »Skupaj se imamo dobro«, zato smo v vrtcu Gumbek v začetku tedna izvedli različne dejavnosti. Nekatere skupine so si ogledale kamišibaj, druge prepevale ob...

Presenečenje ob začetku Gumbkove bralne značke

V sredo, 5.10. 2022,  je otroke v prostorih vrtca pričakalo pravljično vzdušje. V garderobi zgornjega in spodnjega vrtca je bil postavljen bralni kotiček. V njem so bile razstavljene različne...

Športno dopoldne – orientacijski pohod

V četrtek, 6. 10. 2022, smo na ravni celega vrtca izvedli drugo športno dopoldne - orientacijski pohod.  Na pohod je vse skupine povabil škrat, ki je otrokom napisal pismo in jih povabil, da...

Bibliobus

v petek, 7. 10. 2022, se je pred vrtcem in šolo ustavil bibliobus. Otroci so že od daleč opazili zanimiv velik avtobus. Po poslikavi njegove zunanjosti so hitro ugotovili kaj se skriva v njem....

Mali umetniki

Male umetnike smo po dolgem času spet izvedli v obliki druženja skupin pri skupnem ustvarjanju jesenske dekoracije. Izvedli smo jih v tednu otroka, v torek, 4. 10. 2022. Prijetno doživetje je bila...