ZGODILO SE JE

Ogled razstave Bajeslovna bitja v ljudskem izročilu Dolenjske

V Sitarjevi hiši smo si otroci iz vrtca Gumbek ogledali etnološko  razstavo z naslovom Bajeslovna bitja v ljudskem izročilu Dolenjske ali Kam so se skrili škrati?, ki so jo pripravili v Dolenjskem muzeju v sklopu Unescovega leta varovanja nesnovne kulturne dediščine.

Kustosinja ga. Alenka nam je predstavila vrste škratov, kakšne so razlike med škratom in palčkom ter predstavila vlogo škrata v preteklosti. Spoznali in razvrščali smo drevesne vrste s pomočjo interaktivnih sličic ter se igrali spomin. Predstavila nam je ljudske instrumente, katerih zvoki so bili za nas nenavadni in zelo zanimivi.

Iz čarobne vrečke smo izžrebali lesene kocke s slikicami in ob njih pripovedovali izmišljeno zgodbo.  Za konec smo si ogledali še 4D doživetje »Voda – (iz)vir življenja«, kjer smo  se s pomočjo animirane 4D simulacije  odpravili  na popotovanje v središče zemlje. Spoznali smo geološke značilnosti in živali  ter legendo o Brbuču.

Preživeli smo zelo zanimivo dopoldne v Sitarjevi hiši, otroci pa so z obiskom razstave stopili v stik s kulturo in kulturno dediščino.

Veseli december

Veseli december v našem vrtcu je bil resnično čaroben čas, poln ustvarjalnosti, pričakovanj in veselja. Otroci so skupaj s strokovnimi delavci sodelovali v različnih dejavnostih, ki so oživele naše...

Cicidnevi

Otroci iz oddelka Delfini in Zlate Ribice smo se skupaj s svojimi vzgojiteljicami odpravili na težko pričakovane Cicidneve. Že sama vožnja z avtobusom je bila za nas prava dogodivščina. Polni...

Obisk Term Dolenjske Toplice

V okviru projekta Sobivanje smo si z otroki iz oddelka Zlate ribice in Delfini ogledali Terme Dolenjske Toplice. Gospod nam je predstavil kratko zgodovino o nastanku term. Ogledali smo si fontano in...

Tradicionalni slovenski zajtrk

Tudi letos smo ponovno v našem vrtcu obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk. Zjutraj smo v jedilnici osnovne šole postavili stojnice z zdravimi, domačimi dobrotami, na katerih so se z domačimi...

Mali umetniki odkrivajo jesen

V sredo, 11. 10. 2023, smo v Vrtcu Gumbek izvedli Male umetnike. Obiskala nas je Gospa Jesen, ki je otroke z umirjeno instrumentalno glasbo ter čopičem popeljala v raziskovanje jeseni. Otroci so jo...

Teden otroka v vrtcu Gumbek

V okviru Tedna otroka, ki je potekal med 2. in 6. oktobrom 2023, smo v Vrtcu Gumbek pripravili številne zanimive dejavnosti, ki so omogočile otrokom, da se povežejo z bližnjim okoljem. Osrednja tema...

Ličkanje koruze

V ponedeljek, 2. 10. 2023, smo v vrtcu iz skupin Mucki, Polžki in Sončki izvedli ličkanje koruze. Pri ličkanju so se nam pridružile upokojenke in nam pokazale, kako se to kmečko opravilo opravlja....

Dostopnost