ZGODILO SE JE

Veseli december

Veseli december v našem vrtcu je bil resnično čaroben čas, poln ustvarjalnosti, pričakovanj in veselja. Otroci so skupaj s strokovnimi delavci sodelovali v različnih dejavnostih, ki so oživele naše prostore in prinesle praznično vzdušje.

Najprej nas je obiskal božični palček, ki je otrokom v igralnico prinesel adventni koledar dogodkov, ki so se odvijali tekom meseca decembra. Začeli smo z ustvarjanjem iz naravnih materialov. Poseben poudarek smo namenili okraševanju hodnikov vrtca in novoletni smrečici. Otroci so z navdušenjem pristopili k ustvarjanju okraskov, ki so nato krasili naše prostore.

Tej ustvarjalni energiji smo sledili z odkrivanjem dobrih mož Miklavža, Božička in Dedka Mraza. Skozi različne dejavnosti smo spoznavali zgodbe in tradicije, povezane s temi prazničnimi liki. Miklavž nas je obdaril s presenečenjem, skritim v prav posebnem peharju, Božiček je prinesel veliko vrečo/škatlo daril pod smrečico, Dedek Mraz pa nam je s svojim virtualnim pozdravom polepšal dan.

Praznično vzdušje smo še nadgradili z druženjem prijateljskih skupin, božičnim kinom in pisanjem pisma Božičku. Otroci so uživali v vsakem trenutku, preživetem v družbi prijateljev in strokovnih delavcev. Prispevek k prazničnemu vzdušju je dodal tudi vonj sveže pečenih piškotov, ki so nam jih pomagale pripraviti gospe Društva podeželskih žena Dolenjske Toplice.

Posebno presenečenje je bila tudi predstava staršev, ki so se izkazali s svojim pristopom in ustvarjalnostjo. Starši so pripravili čudovito predstavo z naslovom »O zajčku, zvezdicah in novoletni jelki«, ki je otroke popeljala v čarobni svet prazničnih zgodb in junakov.

Zahvaljujemo se vsem, ki ste prispevali k temu čarobnemu vzdušju, ter vam želimo vse najboljše v prihajajočem letu!

Urška Zupančič, vzgojiteljica

Veseli december

Veseli december v našem vrtcu je bil resnično čaroben čas, poln ustvarjalnosti, pričakovanj in veselja. Otroci so skupaj s strokovnimi delavci sodelovali v različnih dejavnostih, ki so oživele naše...

Cicidnevi

Otroci iz oddelka Delfini in Zlate Ribice smo se skupaj s svojimi vzgojiteljicami odpravili na težko pričakovane Cicidneve. Že sama vožnja z avtobusom je bila za nas prava dogodivščina. Polni...

Obisk Term Dolenjske Toplice

V okviru projekta Sobivanje smo si z otroki iz oddelka Zlate ribice in Delfini ogledali Terme Dolenjske Toplice. Gospod nam je predstavil kratko zgodovino o nastanku term. Ogledali smo si fontano in...

Tradicionalni slovenski zajtrk

Tudi letos smo ponovno v našem vrtcu obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk. Zjutraj smo v jedilnici osnovne šole postavili stojnice z zdravimi, domačimi dobrotami, na katerih so se z domačimi...

Mali umetniki odkrivajo jesen

V sredo, 11. 10. 2023, smo v Vrtcu Gumbek izvedli Male umetnike. Obiskala nas je Gospa Jesen, ki je otroke z umirjeno instrumentalno glasbo ter čopičem popeljala v raziskovanje jeseni. Otroci so jo...

Teden otroka v vrtcu Gumbek

V okviru Tedna otroka, ki je potekal med 2. in 6. oktobrom 2023, smo v Vrtcu Gumbek pripravili številne zanimive dejavnosti, ki so omogočile otrokom, da se povežejo z bližnjim okoljem. Osrednja tema...

Ličkanje koruze

V ponedeljek, 2. 10. 2023, smo v vrtcu iz skupin Mucki, Polžki in Sončki izvedli ličkanje koruze. Pri ličkanju so se nam pridružile upokojenke in nam pokazale, kako se to kmečko opravilo opravlja....

Teden mobilnosti

V Evropskem tednu mobilnosti od 18. 9. do 22. 9. 2023 smo v vrtcu Gumbek s pomočjo pestrih in zanimivih dejavnosti otroke seznanjali s trajnostno mobilnostjo in o odgovornem ravnanju do narave....

Obisk policista

V sredo, 20. 9. 2023, je najstarejše tri skupine vrtca Gumbek obiskal policist Jernejčič, iz Policijske postaje Dolenjske Toplice. V igralnicah se je najprej z otroki pogovarjal o prometni...

Dostopnost