ZGODILO SE JE

Digitrajni učitelj

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.

Eko vrtec

Teden mobilnosti

V Evropskem tednu mobilnosti od 18. 9. do 22. 9. 2023 smo v vrtcu Gumbek s pomočjo pestrih in zanimivih dejavnosti otroke seznanjali s trajnostno mobilnostjo in o odgovornem ravnanju do narave. Izdelali smo plakate, na katerih so prevozna sredstva, ki so okolju prijazna (skiro in kolo), in nekatera manj ekološka (avtomobili, avtobusi, tovornjaki …), likovno smo ustvarjali, se igrali različne didaktične igre, izdelali cesto, na kateri smo se igrali z različnimi vozili, in prepevali pesmice na temo različnih prevoznih sredstev. Veliko smo se gibali na prostem, se igrali gibalne igre, na sprehodih opazovali promet, prometne znake in se pogovarjali o prometni varnosti.

Najstarejše skupine je obiskal policist g. Boštjan Jernejčič, s katerim smo se pogovarjali o prometu ter kako se varno vedemo, ko smo v njem udeleženi kot pešci. V njegovem spremstvu smo se odpravili na sprehod. Skupaj smo utrjevali usvojeno znanje o varnem prečkanju cestišča in hoji po pločniku ob glavni cesti.

Teden mobilnosti smo sklenili v petek z Dnevom brez avtomobila. Parkirišče ob našem vrtcu se je spremenilo v pravo mini cesto, na kateri so svoje spretnosti v vožnji s poganjalci preizkušali najmlajši otroci našega vrtca. Starejši otroci pa so svoje znanje preizkusili na velikem prometnem poligonu, kjer so morali biti ob vožnji s poganjalci in kolesi pozorni na pešce, različne prometne znake in ovire. Najbolj so uživali v vožnji skozi tunel in klančine na cesti. Obiskal nas je tudi g. župan Franci Vovk, ki nam je ob tej priložnosti predal talno igro.

Maja Rozman in Nastja Bobnar, vzgojiteljici

Teden mobilnosti

V Evropskem tednu mobilnosti od 18. 9. do 22. 9. 2023 smo v vrtcu Gumbek s pomočjo pestrih in zanimivih dejavnosti otroke seznanjali s trajnostno mobilnostjo in o odgovornem ravnanju do narave....

Potujoči naravoslovni nahrbtnik

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.

Simbioza Giba

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.

Projekti sobivanja

Živimo zdravo – recept za zdrav zajtrk

V sklopu društva Sobivanje sodelujemo v projektu Živimo zdravo, preko katerega se bomo seznanili s pomenom zdravega načina življenja in pripravo zdravih obrokov (zajtrk, malico, kosilo in večerjo). Tekom celega leta bomo poskrbeli za zadostno gibanje na prostem in v igralnici.

Naša prva naloga je bila priprava zdravega zajtrka. Z otroki smo se pogovarjali ali doma zajtrkujejo, kaj najraje zajtrkujejo ter kaj mislijo, da zdrav zajtrk je. Odločili smo se, da si bomo pripravili navaden jogurt, ki ga bomo popestrili s sadjem – jabolkom, ki je bil ravno aktualna tema v naši skupini.

JOGURT S SEZONSKIM SADJEM IN DODATKI

Sestavine:

    • navaden tekoči jogurt,
    • jabolko,
    • cimet.

Postopek:

V lonček natočimo navaden jogurt. Jabolko očistimo in narežemo na manjše koščke. V lonček z jogurtom si z žlico dodamo jabolk po želji. Po želji si dodamo malo cimeta in prelijemo z manjšo žličko medu.

Otroci si lonček lahko najprej okrasijo, nato pa v njega natočijo jogurt. Sodelujejo lahko tudi pri rezanju sadja s primernim nožem. Po želji si v jogurt dodajo malo medu in cimeta.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica

Živimo zdravo – recept za zdrav zajtrk

V sklopu društva Sobivanje sodelujemo v projektu Živimo zdravo, preko katerega se bomo seznanili s pomenom zdravega načina življenja in pripravo zdravih obrokov (zajtrk, malico, kosilo in večerjo)....

Tradicija skozi oči otroka

Projekt Tradicija skozi oči otroka v vrtcu Gumbek

V letošnjem letu smo v vrtcu Gumbek začeli s projektom Tradicija skozi oči otroka. S projektom želimo, da otrok spozna in oživlja kulturno dediščino, tradicijo ter običaje ter želimo spodbuditi in razviti medgeneracijsko sodelovanje.

V sklopu projekta bomo raziskovali kulturno dediščino našega kraja. Otrokom bomo na zanimiv način prikazali tradicije in običaje.

Tako se je v našem vrtcu pod tradicionalno obogatitveno dejavnost, imenovano Presenečenje, odvijal Rokodelski sejem tradicije. Prostore vrtca smo spremenili v muzej starih predmetov, slik in pripomočkov, ki so nam jih starši na našo prošnjo prinesli v vrtec.

V četrtek, 28. 9. 2023, smo garderobe vrtca spremenili v rokodelski sejem. Otroci so v skupino dobili vabilo na sejem, na katerem je pisalo, naj s sabo prinesejo gumbe, s katerimi bodo lahko kupili kak izdelek in si ogledali delavnice.

V vrtec smo povabili članice Ustvarjalk, Društva upokojenk Dolenjske Toplice, kjer so otrokom predstavile različna stara opravila, ki so danes že skoraj pozabljena. Otroci so lahko opazovali spretnosti kvačkanja, šivanja, pletenja, štikanja, izdelovanja rožic iz krep papirja, punčk iz cunj ter mehkih igračk iz žabic.

Otroci so z zanimanjem opazovali ustvarjalke pri delu. Otrokom so na zanimiv način pripovedovale in pokazale kako izdelek izdelajo. Pri vsaki delavnici so otroci izbrali izdelek, ki so ga plačali z gumbom in ga odnesli v igralnice, kjer smo se z njimi tudi igrali.

Nina Fifolt, vzgojiteljica

Projekt Tradicija skozi oči otroka v vrtcu Gumbek

V letošnjem letu smo v vrtcu Gumbek začeli s projektom Tradicija skozi oči otroka. S projektom želimo, da otrok spozna in oživlja kulturno dediščino, tradicijo ter običaje ter želimo spodbuditi in...

Zdravje v vrtcu

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.

Dostopnost