ZGODILO SE JE

Eko vrtec

Spoznavanja dreves v skupini Delfini

V sklopu Eko vrtca smo raziskovali drevesa. Odšli smo v bližnji gozd in park, kjer smo nabrali različno listje dreves in drevesne plodove. V igralnici smo raziskovali, kakšno je listje. Sprva smo si ga ogledali in otipali. Opazili smo, da so si listi med seboj različni po velikosti, obliki, barvi, po vzorcu listnih žil. Drevesno listje smo dali na svetlobno mizo, kjer so bile listne žile še bolj izrazite. Nato smo s pomočjo knjig pridobili podatke, kako se imenuje drevo, katere liste in plodove smo nabrali. Iz listov smo naredili herbarij. Sledilo je ustvarjanje iz listov. Nekateri otroci so odtiskovali listje, nekateri so iz listov upodobili živali, fortaž listov… Na opazovalnih sprehodih smo opazovali, kako se drevesa skozi letne čase spreminjajo.

Vzgojiteljica Mateja Bevc

Spoznavanja dreves v skupini Delfini

V sklopu Eko vrtca smo raziskovali drevesa. Odšli smo v bližnji gozd in park, kjer smo nabrali različno listje dreves in drevesne plodove. V igralnici smo raziskovali, kakšno je listje. Sprva smo si...

Mleko je super

Mesec november smo na ravni celega Vrtca Gumbek posvetili spoznavanju kmetije, življenja na kmetiji, opravil, ki se jih izvaja na njej, posebej pa smo se dotaknili teme, od kje pride mleko oziroma...

Jabolko rdeče hej …

Pred praznikom topliškega jabolka smo tudi v naši skupini izvajali dejavnosti na temo jabolka. Poslušali smo pravljico Kako je ježek našel prijatelja, Mala miška in veliko rdeče jabolko, deklamacijo...

Zdravje v vrtcu

Traktor in kraljična – projekt zdravje v vrtcu pri Zmajčkih

Zmajčki smo v novembru izpeljali dejavnosti na temo Mleko je super. Ob tem smo spoznavali kmetijo, kmeta, njegove stroje in živali, med drugim tudi kravo, ki nam daje mleko. V tem sklopu dejavnosti nas je v vrtcu obiskala tudi mlečna kraljica s člani  Društva podeželjske mladine. Pripravili so nam zanimive dejavnosti o kmetiji, poskusili  smo mleko in mlečne izdelke iz kmetije Gril.

Vse to nam je bilo izhodišče, da smo v vrtec prinesli traktorje in obleke za kraljične, s čimer smo se igrali. Tako smo dvakrat imeli traktorski dan in dan kraljičen. Prvič smo se s kraljično, ki smo jo narisali in pobarvali, naučili pravilnega načina kihanja in kašljanja ter brisanja nosu, med risanjem traktorja pa smo se naučili pravilnega načina umivanja rok ob zgodbi o traktorju. Nato smo te izdelke pobarvali in jih dopolnili z lepljenjem slikovnih prikazov navodil NIJZ o kihanju in pravilnem umivanju rok.

»Kraljične« in »kmetje« so ob kazalnikih vse naučeno znanje utrdili in ga pričeli vsakodnevno uporabljati.

Maja Plantan, vzgojiteljica in Simona Celič, VPO – pom. vzgojiteljice

Peka rogljičkov z Ožbejevo babico

V decembrskem času, ko povsod diši po pečenih sladkih dobrotah, smo se tudi v skupini Medvedki odločili, da bomo poskusili speči kakšne piškote. Povabilu se je odzvala Ožbejeva babica, ki je z...

Peka jabolčnega zavitka z Mančino babico

V sklopu projekta Zdravje v vrtcu smo se na temo Tradicionalne jedi mojega kraja, ki jih pripravlja moja stara mama odločili, da bomo v skupini pripravili jabolčni zavitek. K sodelovanju smo...

Medvedja bolnišnica

Nekega dne nas je obiskal bolan plišasti medvedek, ki nam je pripovedoval pravljico Medo je bolan. V pravljici smo slišali, kako je zbolel, a so ga prijatelji s pomočjo različnih stvari pozdravili....

Tradicionalni slovenski zajtrk

Letošnja osrednja tema projekta je bila >>Zajtrk z mlekom – Super dan!<<. Tej temi smo posvetili ves mesec november. Na dan tradicionalnega slovenskega zajtrka, ki je bil letos v petek,...

Zmajčki smo skuhali jabolčno čežano

V mesecu septembru smo Zmajčki v sklopu prednostne naloge - doživljanja jeseni, v povezavi s projektom zdravje v vrtcu ter v povezavi z razstavo topliško jabolko, skuhali čežano. To sta predlagala...

Varno in spodbudno učno okolje

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.

Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.