V skupini Medvedki smo v okviru projekta Sobivanje izbrali aktivnosti pod naslovom Ti meni danes, jaz tebi jutri. Med številnimi dejavnostmi sodelovanja več generacij so tudi ekološko obarvane aktivnosti.

V februarju smo pred igralnico uredili kotiček, v katerem je potekala Izmenjevalnica knjig.

Otroci so doma skupaj s starši poiskali knjigo, ki je ne bi pogrešali. Prinesli so jo v vrtec in v jo kotičku pred igralnico zamenjali s knjigo, ki so jo izbrali med knjigami, ki so bile na voljo za menjavo. Knjige so se hitro menjavale, zato so nekateri otroci kar vsak dan prinesli knjigo za menjavo in si izbrali drugo knjigo, ki so jo odnesli domov.

Z izvedbo izmenjevalnice knjig smo obeležili slovenski kulturni praznik. V bodoče pa bomo na pobudo otrok izvedli še eno obliko izmenjevanja, izmenjevalnico igrač.

Zapisala Irena Andrić