ZLATE RIBICE

zlate ribice

Vzgojiteljica: Nastja Bobnar

VPO-pomočnica vzgojiteljice: Irena Pečnik

Telefon: 07 38 45 223

Prispevki

Izlet v Kekčevo deželo

V četrtek, 12. 5. 2022, smo se odpravili na zaključni izlet v Kekčevo deželo.  V Kranjski Gori je po nas prišel Bedanc bus, ki nas je po skrivni poti odpeljal do Kekčeve dežele. Pot nas je najprej vodila do Bedančeve koče, kjer smo zaslišali njegovo smrčanje, zato smo si čisto tiho ogledali njegovo kočo in okolico. Da ga ne bi prebudili, smo se odpravili naprej proti Brincljevi koči, kjer pa smo se srečali z Bedancem. Nekateri smo se ga kar malo bali, drugi pa smo ga z oponašanjem skovikanja sove tako prestrašili, da je zbežal v gozd. Brincelj nas je nato povabil na ogled svoje koče v katero smo vstopili po nekakšnem mostu ter se spustili po toboganu navzdol. Odhiteli smo naprej poiskat Kekca, ki nas je po skrivnem rovu odpeljal do svoje koče, tam pa nam je zaupal posebno skrivnost. Ob prepevanju Kekčeve pesmi smo se sprehodili še do tete Pehte, ki nas je prav lepo sprejela. Pripravila nam je kruh za koražjo in čaj iz zelišč, mi pa smo se nasmejali hudomušnim pesmicah, ki jih je Kekec prepeval teti Pehti. Korajžno smo se odpravili naprej po gozdni poti do Bedanc busa, ki nas je odpeljal nazaj. Po kosilu nas je čakala še vožnja nazaj, komaj smo čakali, da o vseh doživetjih povemo še svojim družinam.

Bilo je res pravljično dopoldne, ki nam bo vsem ostalo v lepem spominu.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica

Izlet v Kekčevo deželo

V četrtek, 12. 5. 2022, smo se odpravili na zaključni izlet v Kekčevo deželo.  V Kranjski Gori je po nas prišel Bedanc bus, ki nas je po skrivni poti odpeljal do Kekčeve dežele. Pot nas je najprej vodila do Bedančeve koče, kjer smo zaslišali njegovo smrčanje,...

Sadje in zelenjava, to zares je prava hrana …

V mesecu januarju smo pričeli z dejavnostmi iz tematskega sklopa Živimo zdravo s prehrano, gibanjem in naravo. Po ogledu prehranske piramide, ki smo jo spoznali že novembra, smo najprej začeli s spoznavanjem sadja s poudarkom na sezonskem sadju. Dotaknili pa smo se...

Cicidnevi v Črmošnjicah

V decembru smo skupini Zlate ribice in Delfini prespali v vrtcu, kar nas je še bolj opogumilo in navdušilo, da smo se v sredo, 5. 1. 2022, odpravili na Cicidneve v CŠOD dom Lipa v Črmošnjicah. Nasmejani in polni pričakovanj smo se z avtobusom odpeljali do doma Lipa,...

Spanje v vrtcu

V petek, 10. 12. 2021, smo se popoldan otroci in vzgojiteljici vrnili nazaj v vrtec, saj je bilo pred nami prav posebno doživetje – prespali smo v vrtcu. Spanja v vrtcu smo se veselili in se brez solzic poslovili od staršev ter odpravili novim dogodivščinam naproti....

Teden otroka

V Tednu otroka, ki je v letošnjem letu potekal pod temo »Razigran uživaj dan«, smo imeli raznolike in pestre dejavnosti. V začetku tedna smo prejeli pismo, v katerem nas je naravoslovni škratek povabil na raziskovalni pohod na Cvinger. Po poti smo opazovali naravo,...

Spoznavanje gozda z Nogavičnikom

V jesenskem času smo se večkrat tedensko odpravili v gozd, kjer smo izvedli različne aktivnosti. Poslušali smo kratke zgodbe, ugibali uganke, se igrali različne igre, razvijala se je domišljijska igra. Pred obiskom gozda smo se seznanili z gozdnim bontonom in si tudi...

Dan slovenskega športa

S športnim dopoldnevom v septembru smo obeležili Dan slovenskega športa, ki ga praznujemo 23. 9. 2021. Na atletskem stadionu in košarkarskem igrišču smo sodelovali v različnih gibalnih aktivnostih - skakali smo v daljino, tekli na 60 metrov, metali vorteks, se vozili...

Teden mobilnosti

V tednu mobilnosti, ki je pod sloganom »Živi zdravo, potuj trajnostno« potekal od 16. 9. do 22. 9. 2021, smo izvajali različne dejavnosti v povezavi s trajnostno mobilnostjo. Pogovarjali smo se o vrstah prometa, prometni varnosti, se odpravili na sprehod do...

Pri Zlatih ribicah

Skupino Zlate ribice obiskuje 22 otrok, starih 5–6 let. Otroci se med seboj poznajo že od lanskega šolskega leta, zato so se med njima spletla že prava prijateljstva. Vsakodnevno z njima preživljava prijetne dopoldneve vzgojiteljici Nastja in Irena. Ponujava jim...

Fotogalerija

12. 11. 2021 – Rastoča knjiga (Zlate ribice)