ZLATE RIBICE

zlate ribice

Vzgojiteljica: Nastja Bobnar

VPO-pomočnica vzgojiteljice: Irena Pečnik

Telefon: 07 38 45 223

Prispevki

Cicidnevi v Črmošnjicah

V decembru smo skupini Zlate ribice in Delfini prespali v vrtcu, kar nas je še bolj opogumilo in navdušilo, da smo se v sredo, 5. 1. 2022, odpravili na Cicidneve v CŠOD dom Lipa v Črmošnjicah.

Nasmejani in polni pričakovanj smo se z avtobusom odpeljali do doma Lipa, kjer so nas prijazno sprejeli, seznanili s hišnim redom, pospremili do sob in nam pomagali pri pripravi postelj. Pod vodstvom tamkajšnjih učiteljev smo aktivno preživeli vse tri dni. Uživali smo v igri na igralih v okolici doma, se spuščali po jekleni vrvi, igrali mini golf in različne igre z žogami. Imeli smo naravoslovni urici, pri katerih smo spoznavali gozdne živali ter izvajali različne naravoslovne poskuse. V četrtek zjutraj nas je presenetila zimska idila in komaj smo čakali, da se oblečemo v zimska oblačila in gremo na sneg. Poleg sproščene igre na snegu smo ob gozdu iskali in prepoznavali sledi gozdnih živali ter se pogovarjali o njihovi prehrani v zimskih mesecih. Dnevi so bili res zanimivi, saj smo se preizkusili v  zabijanju žebljev ter prepletanju volne v obliko lipovega lista. Spoznali smo tudi tehniko streljanja z lokom ter imeli lov na lisico, kjer smo z dobro orientacijo po domu in spretnim risanjem na koncu igre našli lisico. Ob večerih smo v umirjenem in prijetnem vzdušju poslušali pravljice, nato pa utrujeni, a zadovoljni zaspali.

Dnevi v Črmošnjicah so otroke popeljali korak bližje k samostojnosti, saj so bile za veliko otrok to prve počitnice brez staršev. Bivanja v drugem okolju z otroki in vzgojiteljicami se bodo še dolgo spominjali, saj so pridobili veliko novih izkušenj in lepih doživetij.

Strokovne delavke Vrtca Gumbek

Cicidnevi v Črmošnjicah

V decembru smo skupini Zlate ribice in Delfini prespali v vrtcu, kar nas je še bolj opogumilo in navdušilo, da smo se v sredo, 5. 1. 2022, odpravili na Cicidneve v CŠOD dom Lipa v Črmošnjicah. Nasmejani in polni pričakovanj smo se z avtobusom odpeljali do doma Lipa,...

Spanje v vrtcu

V petek, 10. 12. 2021, smo se popoldan otroci in vzgojiteljici vrnili nazaj v vrtec, saj je bilo pred nami prav posebno doživetje – prespali smo v vrtcu. Spanja v vrtcu smo se veselili in se brez solzic poslovili od staršev ter odpravili novim dogodivščinam naproti....

Teden otroka

V Tednu otroka, ki je v letošnjem letu potekal pod temo »Razigran uživaj dan«, smo imeli raznolike in pestre dejavnosti. V začetku tedna smo prejeli pismo, v katerem nas je naravoslovni škratek povabil na raziskovalni pohod na Cvinger. Po poti smo opazovali naravo,...

Spoznavanje gozda z Nogavičnikom

V jesenskem času smo se večkrat tedensko odpravili v gozd, kjer smo izvedli različne aktivnosti. Poslušali smo kratke zgodbe, ugibali uganke, se igrali različne igre, razvijala se je domišljijska igra. Pred obiskom gozda smo se seznanili z gozdnim bontonom in si tudi...

Dan slovenskega športa

S športnim dopoldnevom v septembru smo obeležili Dan slovenskega športa, ki ga praznujemo 23. 9. 2021. Na atletskem stadionu in košarkarskem igrišču smo sodelovali v različnih gibalnih aktivnostih - skakali smo v daljino, tekli na 60 metrov, metali vorteks, se vozili...

Teden mobilnosti

V tednu mobilnosti, ki je pod sloganom »Živi zdravo, potuj trajnostno« potekal od 16. 9. do 22. 9. 2021, smo izvajali različne dejavnosti v povezavi s trajnostno mobilnostjo. Pogovarjali smo se o vrstah prometa, prometni varnosti, se odpravili na sprehod do...

Pri Zlatih ribicah

Skupino Zlate ribice obiskuje 22 otrok, starih 5–6 let. Otroci se med seboj poznajo že od lanskega šolskega leta, zato so se med njima spletla že prava prijateljstva. Vsakodnevno z njima preživljava prijetne dopoldneve vzgojiteljici Nastja in Irena. Ponujava jim...

Fotogalerija

07. 01. 2022 – Cicidnevi v Črmošnjicah


10. 12. 2021 – Spanje v vrtcu (Zlate ribice)


12. 11. 2021 – Rastoča knjiga (Zlate ribice)


22. 10. 2021 – Jesen pri Zlatih ribicah


08. 10. 2021 – Teden otroka (Zlate ribice)


24. 09. 2021 – Dan slovenskega športa (Zlate ribice)


22. 09. 2021 – Teden mobilnosti (Zlate ribice)


20. 09. 2021 – Pri Zlatih ribicah