V Vrtcu Gumbek smo v ponedeljek, 22. 4. 2024, izvedli izmenjevalnico semen. Dogodek je potekal pred vhodom v Vrtec Gumbek. V sklopu projekta Simbioza Giba in dejavnostih ob dnevu Zemlje smo k sodelovanju povabili vrtčevske otroke, starše in stare starše. Obiskovalci so na stojnico prinašali različna semena in sadike zelenjave, zelišč, trajnic in lončnic, nato pa so si izbrali semena ali sadike rastlin, ki si jih želijo gojiti doma. Ob tej priložnosti je potekala tudi izmenjava vrtnarskih izkušenj glede vzgoje rastlin. Veliko željo za gojenje rastlin so pokazali tudi šolski otroci, ki so se ustavili na stojnici. Z izvedbo izmenjevalnice semen in rastlin smo spodbujali medgeneracijsko sodelovanje, zdrav življenjski slog vseh generacij in povezovanje skozi ljubezen do narave in vrtnarjenja.

Silva Perko, vzgojiteljica