V tednu mobilnosti želimo otroke seznaniti s pomenom varne udeležbe v prometu in kako lahko oni, s pomočjo svojih staršev, poskrbijo za bolj trajnostni prihod v vrtec. V času, od 20. do 28. septembra smo se v skupini Balončki pogovarjali o prometu in varni udeležbi v njem. Spoznavali smo prevozna sredstva, se z njimi igrali, jih razvrščali glede na to, kje se vozijo in likovno ustvarjali no to temo. Varno smo se udeležili tudi v prometu, saj smo si nadeli odsevne jopiče in po pločniku odšli do semaforja. Po ogledu smo se naučili deklamacijo Semafor, ki nas je naučila, da moramo biti pri rdeči luči, ki sveti na semaforju, potrpežljivi, saj kmalu za tem zasveti zelena in lahko nadaljujemo svojo pot. V sredo, 22. 9., smo izvedli dan brez avtomobila. Vzgojiteljice smo za otroke pripravile različne dejavnosti. Vozili smo se s poganjalci in kolesi skozi poligon, se igrali igro Semafor, vozili vozila po progi in se sprehodili po »poligonu okoli Slovenije«. Izvedli smo tudi dan športa, kjer smo se lahko preizkusili v teku na 60m, skoku v daljino, hoji s hoduljami in vožnji s poganjalci, pri tem pa smo dobili prav posebne medalje.