V sklopu društva Sobivanje sodelujemo v projektu Živimo zdravo, preko katerega se bomo seznanili s pomenom zdravega načina življenja in pripravo zdravih obrokov (zajtrk, malico, kosilo in večerjo). Tekom celega leta bomo poskrbeli za zadostno gibanje na prostem in v igralnici.

Naša prva naloga je bila priprava zdravega zajtrka. Z otroki smo se pogovarjali ali doma zajtrkujejo, kaj najraje zajtrkujejo ter kaj mislijo, da zdrav zajtrk je. Odločili smo se, da si bomo pripravili navaden jogurt, ki ga bomo popestrili s sadjem – jabolkom, ki je bil ravno aktualna tema v naši skupini.

JOGURT S SEZONSKIM SADJEM IN DODATKI

Sestavine:

    • navaden tekoči jogurt,
    • jabolko,
    • cimet.

Postopek:

V lonček natočimo navaden jogurt. Jabolko očistimo in narežemo na manjše koščke. V lonček z jogurtom si z žlico dodamo jabolk po želji. Po želji si dodamo malo cimeta in prelijemo z manjšo žličko medu.

Otroci si lonček lahko najprej okrasijo, nato pa v njega natočijo jogurt. Sodelujejo lahko tudi pri rezanju sadja s primernim nožem. Po želji si v jogurt dodajo malo medu in cimeta.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica

Dostopnost