V skupini Polžki smo se pogovarjali o pticah, ki prezimijo pri nas, ter raziskovali, kako lahko poskrbimo zanje v hladnejših mesecih.

Prejeli smo čudovito ptičjo hišico, ki smo jo skupaj prebarvali in ji dodali streho iz žaklovine, da bodo ptice ostale suhe tudi v slabem vremenu. S skupnimi močmi smo vanjo napolnili semena za ptice ter z zanimanjem opazovali, ali bomo kmalu na obisk dobili kakšnega pernatega gosta.

Lotili smo se tudi izdelave posebne ptičje pogače. Z mešanico kokosove masti in ptičjih semen smo ustvarili obeske, ki smo jih obesili na smreko pred vrtcem. Vsak dan smo s ponosom opazovali, ali so ptice uživale v njih.

Ta izkušnja je otroke naučila ne le skrbi za ptice, temveč tudi o pomembnosti njihovega prispevka k ohranjanju narave.

Urška Zupančič, vzgojiteljica

Dostopnost