Tudi letos smo ponovno v našem vrtcu obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk. Zjutraj smo v jedilnici osnovne šole postavili stojnice z zdravimi, domačimi dobrotami, na katerih so se z domačimi dobrotami predstavili Društvo podeželskih žena Dolenjske Toplice, Čebelarstvo Šercelj in podjetje Slorest. Starši in otroci so si imeli tako priložnost ogledati in okusiti domač kruh, različne domače namaze, pogačo, rogljičke in med.

V vseh oddelkih vrtca smo si pripravili prazničen zajtrk, za katerega smo si sami izdelali pogrinjke s katerimi smo si okrasili mize. Pred zajtrkom smo se pogovarjali o slovenski hrani. Poleg samega obroka in spoznavanja sestavin smo vzgojiteljice otrokom v dopoldanskem času pripravile različne dejavnosti, s katerimi smo si popestrili dan. Brali smo zgodbo “Bogata in uboga sestra”, se učili deklamacijo “Panj”, peli pesem “Čebelar”, si pripravili sadni napitek iz banan, mleka in medu, si ogledali oddajo “Ribič Pepe – Tradicionalni slovenski zajtrk” ter raziskovali in spoznavali različna žita.

Katja Šenica, vzgojiteljica

Dostopnost