V okviru projekta Sobivanje smo si z otroki iz oddelka Zlate ribice in Delfini ogledali Terme Dolenjske Toplice. Gospod nam je predstavil kratko zgodovino o nastanku term. Ogledali smo si fontano in izvedeli, da je termalna voda zelo topla in zaradi vsebnosti mineralov tudi zdravilna.

Pogovorili smo se o pomenu varčevanja vode in ugotavljali, kako lahko vsak od nas prispeva k ohranjanju voda. Odpravili smo se v notranjost term, kjer smo izvedeli, da je del namenjen zdravstvenim storitvam, del pa uživanju in sproščanju.

Sprehodili smo se skozi vezni hodnik do bazenskega kompleksa Balnea, kjer smo si ogledali zunanje bazene in izvedeli, zakaj so pozimi izpraznjeni. Potipali smo termalno vodo in ugotovili, da je zelo topla in bi se v njej z veseljem kopali. Pričakal nas je medo Tedo, maskota Term Dolenjske Toplice. V svoji košari je imel veliko slastnih mišk, s katerimi smo se posladkali. S polnimi trebuščki in novimi spoznanji smo se odpravili v vrtec.

Za topel sprejem, vodenje in sladko presenečenje se iskreno zahvaljujemo gospodu in Termam Dolenjske Toplice.

Avtorica: Maja Rozman

Dostopnost