V ponedeljek, 2. 10. 2023, smo v vrtcu iz skupin Mucki, Polžki in Sončki izvedli ličkanje koruze. Pri ličkanju so se nam pridružile upokojenke in nam pokazale, kako se to kmečko opravilo opravlja. Ogledali smo si tudi, na kakšni rastlini zraste koruza. Otroci so z velikim zanimanjem in zagnanostjo ličkali koruzo ter ponosno pokazali storže koruze. Ko je bila vsa koruza zličkana, smo jo zložili v lesene zaboje, ličkanje pa smo pospravili v vreče. Na koncu so nam gospe pokazale, kako se iz ličkanja izdela punčka. Preživeli smo lep dan v družbi upokojenk in obeležili mednarodni dan starejših.

Naslednji dan smo se vzgojiteljice preizkusile v izdelavi punčk iz ličkanja, otroci pa so pomagali pri podajanju in pridržanju. Izdelane punčke smo razstavili v garderobi vrtca.

Katja Šenica, vzgojiteljica